Jak Google traktuje ukryte linki?
Niektóre osoby stosują niedobre praktyki przy tworzeniu treści pozycjonowanej strony poprzez stosowanie ukrytych linków. Może to być biały tekst na białym tle czy też tekst ukryty pod grafiką. Ukryć tekst można także za pomocą języka CSS, tworząc małe hiperłącza o wysokości jednego piksela i stosowanie zerowego rozmiaru czcionki.
Witryna, która posiada ukryte linki lub tekst w swojej treści może zostać uznana za niegodną zaufania. Wynika to z tego, że jego zawartość inaczej wygląda w wyszukiwarce, a inaczej widzą ją użytkownicy. Jest to wprowadzanie wyszukiwarki w błąd, dlatego też taka witryna może zostać usunięta z indeksu w wyniku czego nie będzie się pojawiać w wynikach wyszukiwania.
Opisując elementy niewidoczne dla wyszukiwarek np. w języku JavaScript, grafiki czy pliki Flash warto pamiętać, że niektóre osoby wciąż korzystają z powolnych wyszukiwarek nie posiadających wtyczek co nie pozwoli wyświetlać tych treści.
Aby zwiększyć dostępność strony w przypadku grafiki należy umieścić opisowy tekst w atrynucie alt oraz stosować czytelnych podpisów i opisowych tekstów w okolicy grafik.
Jeśli mamy do czynienia z treścią w języku JavaScript należy ją umieścić w tagu noscript. Wtedy też należy sprawdzić czy zawartość tego taku jest taka sama jak skryptu i czy jest widoczna dla użytkowników nie mających włączonej obsługi JavaScript.
W przypadku filmów opisy tekstów do filmy należy umieszczać w kodzie HTML.